Obyvatelé přístavu Cherbourg v Normandii se dobročinnosti nevyhýbají

Na světě dnes podle OSN žije 1,4 miliardy lidí pod hranicí chudoby. Právě dnešek je Světovým dnem boje proti chudobě. Je to možná dobrá chvíle k zamyšlení nad tím, jak se relativně bohatí mohou snažit bídu ostatních ulehčovat. Na své spoluobčany myslí a chudé obdarovávají i Francouzi z přístavu Cherbourg v Normandii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Paní Emanuelle finančně podporuje chlapce, kterého adoptovala na dálku v Mongolsku. Každý měsíc mu posílá 25 eur na jeho vzdělávání a živobytí. Občas dává žebrákům drobné, ale častěji jim koupí něco k jídlu.

Manželé Jean-Maria a Jannine chudým lidem dávají peníze, ale ne vždy. Jsou totiž i tací, kteří si zvykli se své almužny domáhat a někdy bývají agresivní. Když jsou ale slušní, pak je obdarují - jedním až dvěma eury.

Přehrát

00:00 / 00:00

V přístavu Cherburg v Normandii natáčel Pavel Novák

Podle pana Laurenta, který je sám nezaměstnaný, někdy bývá těžké se rozhodnout, jestli chudákům před supermarketem dát nějaké peníze. Může to totiž mít i stinné stránky - mohou je užít dobře i špatně.

Také pan Pierre občas hodí bezdomovcům do klobouku nějakou minci, přispívá ale také organizaci s názvem Postav se na vlastní nohy. Nechce totiž dávat peníze přímo jednotlivcům. Proto je posílá přes organizaci, která se o ně stará.

Polovinu příjmu dám za vodu, říká žena ze slumu u Nairobi

Číst článek

Naopak paní Cecile neposílá peníze pro chudé nijak organizovaně. Občas se jí srdce ustrne a dá něco chudákům na ulici. Jak říká, dává ale oblečení nebo starý nábytek jedné dobročinné společnosti. I to je podle ní cesta, jak lze chudým pomoci.

Pětina obyvatel planety žije pod hranicí chudoby, OSN to chce změnit

Číst článek


Zvětšit mapu

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme