Obyvatelé Sderotu viní vládu, že je nechrání před útoky z Gazy

Srážkami s policií a zablokováním hlavní dálnice v Izraeli vyvrcholil protest obyvatel jihoizraelského Sderotu. Ti jsou denně vystaveni raketovým útokům z palestinského pásma Gazy. V sobotu raketa Kasám vážně zranila dva bratry. Lidé ze Sderotu hromadně odcházejí a zároveň obviňují izraelskou vládu, že je není schopna před teroristy ochránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace obyvatel Sderotu | Zdroj: ČTK

Protestů v Jeruzalémě se účastnilo několik set lidí a jejich heslem byl požadavek na rezignaci premiéra Ehuda Omerta. Ten vzkázal, že hněv není programem, který by ostřelování jihu země zastavil, a že vláda už pracuje na účinných metodách.

Opozice ale Olmerta obviňuje z bezradnosti. A výroky samotných ministrů zatím ukazují značný rozptyl v názorech, jak Palestincům v raketových útocích zabránit.

Ministr vnitra Metr Šítrit navrhl po evakuaci obyvatel srovnat pro výstrahu se zemí některou čtvrť v Gaze. Ministr Jicchak Kohen tvrdí, že když nepomáhá výstražné omezení dodávek elektřiny, musí Izrael uzavřít přívod energií do Gazy úplně. Několik politiků také navrhuje zavraždit přední politiky z hnutí Hamas, které pásmo Gazy ovládá.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme