Obyvatelé španělské Tobarry změnu času odložili, zkrátila by jim velikonoční bubnování

Posunutí času o hodinu dopředu každoročně oživí debatu proč letní čas ano, nebo ne, a to prakticky po celé Evropě. Ani Španělé nejsou zajedno. Obyvatelé osmitisícového městečka Tobarra ve střední části Španělska se rozhodli, že si čas jednoduše neposunou. Není to ale jen tak nějaká rebelie, jde o místní tradici.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Tobarra je známe svou tradicí bubnování

Město Tobarra je známe svou tradicí bubnování | Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, José Rafael Navarro

Onou unikátní tradicí je nepřetržité bubnování, které trvá až 104 hodin. Začíná vždy ve středu velikonočního týdne a končí v neděli na svátek zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Jelikož letos změna času vyšla právě na velikonoční víkend, rozhodli se obyvatelé Tobarry, že si čas jednoduše neposunou a dají přednost své tradici, která je proslavila po celém světě.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, proč ve španělském městě odložili změnu času, informovala spolupracovnice Ľubica Zlochová

Bubnování v Tobaře nemá historicky jasný původ. Záznamy, kdy přesně a proč se s ním začalo, neexistují. Podle místních je ale důležitější to, že se tradice zachovala a zapojuje se do ní celé město.

Tobarčané jsou nejen výborní hudebníci, ale bubny si i sami vyrábějí. Nejde přitom o levný nástroj, ty největší vyjdou v přepočtu až na půl milionu korun.

Čas si nakonec obyvatelé Tobarry posunou stejně jako zbytek Evropy, ale až o 24 hodin později, tedy z neděle na pondělí.

ČRo, Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme