Obyvatelé Stuttgartu se snaží zabránit v bourání starého nádraží

Mnozí obyvatelé Stuttgartu se nechtějí smířit s projektem supermoderního železničního nádraží. Proti stavbě už několik týdnů demonstrují. V protestech pokračují také dnes.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stuttgart.

Stuttgart. | Foto: Klára Stejskalová

Futuristická stavba umístěná převážně pod zemí má být srdcem rychlodráhy spojující Paříž s Bratislavou. Přijde ale na více než 4 miliardy eur. Odpůrcům vadí i ekologické dopady.

U severního křídla nádraží se lidé scházejí už několik týdnů. Ve středu se stavba rozjela naplno. Příjezd každého nákladního auta či bagru provází hlučný pískot.

Někteří z demonstrujících se pokojným protestem v sedě snaží zabránit jejich průjezdu. Policisté sedící lidi opět za hlučného pískotu přenášejí o pár metrů dále.

„Radnice nás pořádně neinformuje a náklady na stavbu stále narůstají do gigantických rozměrů. Také geologický průzkum ukázal, že projekt ohrožuje celé centrum města,“ říká jedna z odpůrkyň projektu.

Lidé ve Stuttgartu protestují proti zbourání nádraží | Foto: Klára Stejskalová

Podle ní se dá stavba ale ještě zastavit. „Ano, v každém případě, když lidé budou denně protestovat.“ Už dnes večer lidský řetěz omotá budovu spolkové vlády Bádenska-Würtenberska.

Klára Stejskalová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme