Ochrana Třech soutěsek před zemětřesením bude stát čtyři miliardy dolarů

Čína chce zajistit ochranu přehrady Tři soutěsky před zemětřesením. Nový výstražný systém na největší přehradě světa bude stát téměř čtyři miliardy dolarů a dokončen má být na konci příštího roku. Vodní dílo Tři soutěsky je vysoké 185 a dlouhé přes 2300 metrů a jeho hráz byla dokončena teprve před čtvrt rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatyně v Pekingu | Foto: beijingservice.com

Celkem 21 monitorovacích stanic bude nepřetržitě sledovat seizmickou aktivitu v okolí Tří soutěsek. Varovný systém bude přímo napojen na místní vládu a jeho úkolem bude předcházet následkům zemětřesení i jiných katastrof.

Podle Ting Čchi-chua, jednoho z ředitelů společnosti, která stavěla a nyní i provozuje přehradu Tři soutěsky, se však není čeho obávat. "V této oblasti nikdy nebyla zaznamenána vyšší seizmologická aktivita, vůbec největší otřesy zde v minulosti dosáhly 6 stupňů Richterovy škály a přehrada je stavěna tak, aby bez potíží vydržela i 7 stupňů. Její pevnost navíc zajišťuje i granitové podloží."

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme