Ochranka Baracka Obamy nabourala do zábran u Bílého domu. Agenti prý byli opilí

Americké tajné služby řeší další skandál ochranky prezidenta Baracka Obamy. Dva agenti ve službě nabourali 4. března do bezpečnostních zábran Bílého domu. Spekuluje se o tom, že se vraceli z večírku a byli opilí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům - sídlo prezidenta USA | Foto: Vít Pohanka

Agenty na místě nehody zadržely bezpečnostní jednotky. Na příkaz vedení je však poslaly domů. Členové ochranky tak nemuseli podstoupit test, který by mohl prokázat přítomnost alkoholu v krvi.

Podle amerického deníku Washington Post byl jedním ze zadržených agent, který patří mezi členy nejužšího kruhu ochránců amerického prezidenta.

Kauza je další v řadě skandálů ochranky amerického prezidenta. V loňském roce třeba ozbrojený muž přelezl plot Bílého domu a bez problémů vstoupil do budovy.

Jen měsíc předtím musela Obamova administrativa řešit aféru, kdy se při oficiální prezidentské návštěvě Amsterdamu tři agenti opili a jednoho z nich pak našla pokojová služba v bezvědomí.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme