Roční tramvajenka i peněžní loterie. Slovensko hledá cesty, jak motivovat lidi k očkování

Slovenské úřady chtějí lidi motivovat k očkování proti koronaviru. S nadsázkou se dá říct, že zkouší metodu cukru a biče. Pro neočkované platí přísnější podmínky na hranicích, pro očkované se naopak připravuje už druhá slosovací loterie. Bratislava v ní bude nabízet roční jízdné zdarma.

Od stálého zpravodaje Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava cílí na 75procentní proočkovanost obyvatelstva (ilustrační foto). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Bratislava je z hlediska proočkovanosti region s nejlepším výsledkem na Slovensku. Cíle 75procentní proočkovanosti se však stále nedaří dosáhnout. Proto primátor Matúš Vallo přišel s nápadem, že všichni, kdo se zaregistrují k očkování, a posléze do soutěže, se dostávají do slosování.

Slovensko od pátku zpřísní podmínky vstupu do země. Zvýhodní očkované proti covidu-19

Číst článek

Losovat se bude jednou za dva týdny až do konce srpna. Náhodně vybraní dostanou roční tramvajenku. Ta v hlavním městě běžně stojí 199 eur, což je v přepočtu něco málo přes 5100 korun. Město dá do soutěže k dispozici 60 tramvajenek.

Celostátní loterie

Slovensko se snaží motivovat občany k očkování i na celostátní úrovni. Ministerstvo financí minulý týden přišlo s loterií a dalšími prémiemi. V celostátní loterii se bude soutěžit o peněžní odměny v celkové hodnotě dvou milionů eur. Losovat se bude jednou týdně ve veřejnoprávní televizi.

Zároveň Slovensko připravuje bonus pro lidi, kterým se podaří motivovat k očkování jiného spoluobčana. Za takový čin se bude finanční odměna pohybovat v desítkách eur. 

Neochota k očkování je na Slovensku velká, v Bratislavě i v Trnavě už fungují centra, ve kterých se mohou lidé nechat naočkovat bez nutnosti registrace. Od pátku začala fungovat přísnější pravidla na hranicích. Neočkovaní musí po příjezdu z cizího státu do karantény. Vláda doufá, že vidina letní dovolené nerozhodnuté Slováky přesvědčí a nechají se naočkovat.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme