Dalajlama dostal první dávku vakcíny proti koronaviru. Vyzývá i ostatní, aby se nechali očkovat

Tibetský náboženský vůdce dalajlama v sobotu dostal první dávku očkování proti covidu-19. Pětaosmdesátiletý duchovní současně vyzval ostatní, aby se proti nemoci nechali naočkovat, uvedla agentura AP. Očkování proti covidu-19 začalo v Indii koncem ledna, na začátku března bylo rozšířeno vedle zdravotníků na starší lidi.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pětaosmdesátiletý dalajlama dostal vakcínu indické společnosti Serum Institute, která vyrábí přípravek vyvinutý Oxfordskou univerzitou a společností AstraZeneca | Zdroj: Reuters

Dalajlama byl naočkovaném v indické Dharamsale, kde od roku 1959 žije v exilu. „Tato injekce je velmi, velmi nápomocná pro prevenci závažných (zdravotních) problémů,“ uvedl. Duchovnímu byla podána vakcína indické společnosti Serum Institute, která vyrábí přípravek vyvinutý Oxfordskou univerzitou a společností AstraZeneca.

His Holiness the Dalai Lama receiving the first dose of COVID-19 vaccine at Zonal Hospital, Dharamsala, HP, India on March 6, 2021. youtu.be/51ypzc5hqpc

05:05 – 06. 03. 2021

2221 18457

Indie tento týden začala očkovat proti covidu-19 i jiné skupiny obyvatelstva, než jsou zdravotníci. Přednost mají senioři. Od začátku epidemie byla nákaza koronavirem potvrzena u 11,2 milionu lidí, což je po Spojených státech druhý nejvyšší počet na světě. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo v zemi bezmála 158 000 lidí, čtvrté nejvyšší číslo na světě po USA, Brazílii a Mexiku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme