Od atentátu na Johna Lennona uplynulo 25 let

Právě před 25 lety, 8.prosince 1980, byl v New Yorku zastřelen členy kapely Beatles John Lennon. Jeho vrah Mark Chapman poskytl ze svého amerického vězení, kde si odsluhuje trest doživotí, rozhovor, na jehož základě britská televize Channel Four a americká NBC sestavily dokumentární pořad, který má být dnes vysílán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beatles

Proti dnešnímu vysílání dokumentu, v němž Lennonův vrah Mark Chapman hovoří o svých zkušenostech, rezolutně vystoupil Lennonův ve Skotsku žijící bratranec Stanley Parkes. Je to glorifikace vraha, řekl v rozhovoru pro skotskou internetovou stanici BBC Scotland News Website.

Mluvčí televize Channel Four pořad hájil na základě argumentu, že ani Mark Chapman ani jeho rodina za spolupráci nedostali honorář. Mluvčí řekl, že je to dokument o Chapmanově psychologii, spíš než o Johnu Lennonovi.

Padesátiletému Chapmanovi byla vloni zamítnuta žádost o milost, ale podle agenturních zpráv by se mohl pokusit o obnovení své žádosti po Novém roce.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme