Od Jadranu se kvůli špatnému počasí vracejí domů desítky Čechů

Z dovolené od moře v Chorvatsku se předčasně vracejí desítky Čechů. Na vině je špatné počasí - teploty kolem 20 stupňů Celsia, déšť, bouřky a vítr. Podstatná změna počasí na Jadranu se čeká až počátkem příštího týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přístav Split | Foto: Blanka Černá

Trpělivost s počasím dochází mnoha turistům z České republiky. "Vypadá to hrozně, je nám zima, studený moře a nevíme, co dělat. Vypadá to, že se asi sebereme a pojedeme domů," řekl Českému rozhlasu manželský pár z Brna v jednom z kempů u města Senj jižně od Rijeky.

Vyčasit se má na březích Jadranu až od pondělí, kdy mají teploty stoupnout na 26 stupňů. Po dálnici a silnicích k severním hranicím Chorvatska se Slovinskem a Maďarskem tak míří proudy aut, mnohé s českou poznávací značkou.

Přečtěte si také:
Český rozhlas vysílá na Jadranu česky
K chorvatskému Jadranu letos opět s potravinami
Chorvatsko: Majitelé restaurací chtějí změny zákona o zákazu kouření
V chorvatských restauracích a barech začíná platit zákaz kouření
Slovinsko mění systém dálničních známek
V Chorvatsku se zvětšily pokuty za dopravní přestupky

Český rozhlas 1 - Radiožurnál, který už tradičně přes léto vysílá na pobřeží Jaderského moře, pro vás připravil i speciální web ZA SLUNÍČKEM S RÁDIEM, kde můžete najít informace o našem speciálním vysílání a také obecné informace o Chorvatsku, rady pro cestu na dovolenou i zpravodajství přímo od Jadranu.

mapa vysílačů v Chorvatsku | Foto: Jan Rosenauer

Jaromír Janev, Marika Táborská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme