Od pátku se v Německu musí drůbež chovat v uzavřených prostorách

Nařízení, které má platit minimálně do konce dubna, vydal ministr zemědělství ještě předtím, než se v zemi potvrdil výskyt nebezpečného viru ptačí chřipky H5N1. Parlamentní opozice kritizuje úřady za to, jak krizovou situaci zpočátku řešily. Ministr zemědělství Seehofer počítá s tím, že se v Německu objeví další ohniska nákazy a nabádá k ostražitosti, ale varuje před vypuknutím paniky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slepice

slepice | Zdroj: ČTK

Lidé by měli do prostor, kde chovají drůbež, chodit jen v ochranných oděvech. Rodiče by pak měli dětem vštěpovat, aby se nedotýkaly mrtvých ptáků. Opozici se nelíbí krizový management spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko, kde se nakažené labutě našly.

"Rychlotest, jehož vyhodnocení trvá čtyři nebo šest dní, přece není žádný rychlotest," rozčílila se ve Spolkovém sněmu zemědělská odbornice Strany zelených Bärbel Höhnová.

Veřejnost uklidňoval na stanici Deutschlandfunk také Klaus Stöhr ze Světové zdravotnické organizace. "Nákaza se zatím ve Střední Evropě nepřenesla z divokých ptáků na domácí drůbež a pokud budeme dodržovat bezpečnostní normy, tak k tomu, doufejme, ani nedojde," uvádí Stöhr.

Opozice si ale myslí, že úřady v Meklenbursku-Předním Pomořansku nepostupovaly dost rychle. Předseda liberální FDP Westerwelle zemského ministra zemědělství dokonce obvinil z nedbalosti. "Jak je možné, že si novinář postaví kameru u mrtvé labutě, která tam neležela pár hodin, ale několik dní?! Jak to, že ji někdo neodklidil?!"

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme