'Od podzemí až po střechu.' Poblíž Moskvy hořelo obchodní středisko, dým byl viditelný až z centra

Dva zraněné si podle úřadů v neděli vyžádal požár velkého obchodního střediska se stavebninami na okružní dálnici okolo Moskvy. Před plameny musely být evakuovány tři tisícovky zákazníků a prodejců, krátce na to se zřítila část střechy, uvádějí ruská média. Sloup černého dýmu byl podle agentury TASS vidět až z centra Moskvy.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva zraněné si podle úřadů v neděli vyžádal požár velkého obchodního střediska se stavebninami na okružní dálnici okolo Moskvy.

Dva zraněné si podle úřadů v neděli vyžádal požár velkého obchodního střediska se stavebninami na okružní dálnici okolo Moskvy. | Zdroj: Reuters

"Hoří celé centrum, od podzemí až po střechu," ohlásil reportér rádia Kommersant FM. V podzemním parkovišti explodovalo několik automobilů. Požár postupně zachvátil plochu 55 000 čtverečních metrů. Zřícená část střechy se odhaduje na 300 metrů čtverečních. "Nejspíše může spadnout celá střecha," uvedl jeden z hasičů podle agentury Interfax.

Podle ministerstva zdravotnictví byl jeden zraněný ošetřen na místě, druhý musel být hospitalizován na klinice, specializované na léčbu popálenin. Podle rozhlasu o ošetření požádalo také osm lidí, kteří se přiotrávili dýmem.

Požár podle hasičů vznikl ve skladu v přízemí, odkud se rozšířil do podzemního parkoviště, schopného pojmout 5200 vozidel, a dále. S plameny bojuje stovka hasičů, v akci jsou i tři protipožární vrtulníky Ka-32.

V obchodním centru Sindika na 65. kilometru okružní dálnice MKAD podle Interfaxu působí tisícovka obchodů. Celková plocha dosahuje 150 000 metrů čtverečních.

V důsledku požáru vznikly na dálnici mnohakilometrové zácpy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme