Odbojná beduínská vesnice. Izraelské buldozery ji srovnaly už po 119. se zemí

Beduínská vesnice Al-Arakíb v Negevské poušti v jižním Izraeli každý měsíc zažívá to samé. Izraelské buldozery vjíždí do obce a srovnávají všechny budovy se zemí. Podle arabské televize Al-Džazíra se to stalo v úterý už po 119. Beduíni se ale pokaždé vrací.

Al-Arakíb (Izrael) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky budov a přístřešků v beduínské vesnici Al-Arakíb v Negevské poušti v Izraeli v roce 2010 (archivní foto)

Trosky budov a přístřešků v beduínské vesnici Al-Arakíb v Negevské poušti v Izraeli v roce 2010 (archivní foto) | Foto: Emanuel Yellin , עמנואל ילין | Zdroj: Public domain

„Vtrhli sem a zničili všechno, každou budovu, každý dům,“ řekl Al-Džazíře představitel vesnice Sijáh al-Tourí. Vesnice, ve které bydlí 220 lidí, byla poprvé srovnána se zemí v červenci 2010. Se stavbou provizorních obydlí jim pak pomohli aktivisté – místní studenti a židovští podporovatelé beduínů.

Žádné židovské osady rušit nebudeme, vzkázal Netanjahu. Odsouzeníhodné, odpovídají Palestinci

Číst článek

Izraelské úřady provádějí demolice v Negevské poušti pravidelně. Argumentují tím, že vesnice nemají stavební povolení. Obyvatelé ale tvrdí, že získat povolení k legální výstavbě není možné.

 „Náš hřbitov tu byl od roku 1917 a máme šest studní, ze kterých nám nedovolují pít,“ pokračoval ve výpovědi pro Al-Džazíru. „Na území našich předků zůstaneme za každou cenu,“ říká jeden z obyvatel.

Izraelský server Jerusalem Post připomíná, že Al-Arakíb je jednou z asi 40 neuznaných vesnic beduínů v jižním Izraeli.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme