Odboráři britské stanice BBC stávkují kvůli propouštění

Zaměstnanci britské firmy BBC zahájili 24hodinovou stávku na protest proti záměru vedení zrušit zhruba 3800 pracovních míst. Stávka výrazně narušila živé rozhlasové i televizní vysílání této stanice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stávka v BBC | Zdroj: ČTK

Stávku vyhlásily tři odborové svazy zaměstnanců. Podle odhadu odborů se jí má účastnit kolem 11.000 z 27.000 pracovníků společnosti.

Vedení BBC hodlá propustit 3780 lidí, tedy zhruba pětinu všech zaměstnanců. Generální tajemník svazu novinářů Jeremy Dear řekl, že stávka je masivní ukázkou hněvu v celé korporaci nad navrhovanými škrty.

BBC byla kvůli stávce nucena nahradit řadu svých živých zpravodajských vysílání předtočenými pořady. Například místo ranního publicistického pořadu Today se na čtvrtém programu domácího rádia BBC vysílaly hudební pořady a soutěže.

Vedení BBC vyjádřilo nad stávkovou akcí politování a prohlásilo, že učiní vše k zajištění co nejlepších služeb. Odborové svazy pohrozily dalšími akcemi na přelomu tohoto měsíce.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme