Odhady výsledků eurovoleb na Slovensku potvrzují velmi nízkou účast voličů

Ze Slovenska přicházejí první odhady výsledků eurovoleb. Potvrdila se velmi nízká účast, která zřejmě slovenské občany opět zařadí mezi rekordmany v neúčasti. Podle odhadů voliči poslali do europarlamentu pouze zástupce parlamentních stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sčítání hlasů na Slovensku | Foto: ČTK

Vítězem je podle očekávání strana Směr premiéra Roberta Fica se ziskem kolem 30 procent. Za ní překvapivě následují tři opoziční strany a žebříček uzavírá HZDS Vladimíra Mečiara a národovci Jána Sloty. Analytici budou nepochybně komentovat především slabé vítězství Směru, kterému průzkumy dlouhodobě dávaly o 10 procent víc.

S opozičními stranami je to právě naopak. Velmi zajímavá jsou i procenta pro Slovenskou národní stranu, která těsně překročila pětiprocentní hranici. Odhady volební účasti se pohybují kolem 19 procent.

Mnoho informací, článků a audiozáznamů k volbám do Evropského parlamentu naleznete na našem speciálním webu. Jeho prostřednictvím také budete moci od nedělního večera on-line sledovat zpracování volebních výsledků.

Přečtěte si také:
Zástupce do Evropského parlamentu si dnes volí 19 zemí Unie

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme