Odhady výsledků eurovoleb na Slovensku potvrzují velmi nízkou účast voličů

Ze Slovenska přicházejí první odhady výsledků eurovoleb. Potvrdila se velmi nízká účast, která zřejmě slovenské občany opět zařadí mezi rekordmany v neúčasti. Podle odhadů voliči poslali do europarlamentu pouze zástupce parlamentních stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sčítání hlasů na Slovensku | Zdroj: ČTK

Vítězem je podle očekávání strana Směr premiéra Roberta Fica se ziskem kolem 30 procent. Za ní překvapivě následují tři opoziční strany a žebříček uzavírá HZDS Vladimíra Mečiara a národovci Jána Sloty. Analytici budou nepochybně komentovat především slabé vítězství Směru, kterému průzkumy dlouhodobě dávaly o 10 procent víc.

S opozičními stranami je to právě naopak. Velmi zajímavá jsou i procenta pro Slovenskou národní stranu, která těsně překročila pětiprocentní hranici. Odhady volební účasti se pohybují kolem 19 procent.

Mnoho informací, článků a audiozáznamů k volbám do Evropského parlamentu naleznete na našem speciálním webu. Jeho prostřednictvím také budete moci od nedělního večera on-line sledovat zpracování volebních výsledků.

Přečtěte si také:
Zástupce do Evropského parlamentu si dnes volí 19 zemí Unie

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme