Odhalena síť organizovaného zločinu v Kosovu

Vojáci KFOR a mezinárodní policie provedli v noci na dnešek zátah proti organizovanému zločinu v Kosovu, při kterém prohledali ve městě Kosovo Polje domy kontrolované jak Srby, tak Albánci. KFOR tvrdí, že Kosovo Polje je velký střediskem prostituce a obchodu se ženami. Kuplíři jsou pravděpodobě zapojeni také do pašování drog a dalších vážných zločinů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zprávy KFOR tým 45 policistů podporovaný 500 vojáky z Británie a Norska zadržel pro kuplířství sedm mužů, zabavil malé množství drog a pět kusů zbraní. Bylo prohledáno 18 veřejných domů, barů a hotelů. Podle mluvčího KFOR je v tomto směru mezi srbskými a albánskými pasáky velmi dobrá spolupráce, ženy si navzájem vyměňují. Některé z žen prý byly uneseny a většina z nich je držena v bordelech proti své vůli. Přišly za slibem zaměstnání například v potravinářství nebo v hotelech, ale jakmile se ocitnou v Kosovu, jsou uneseny a odsouzeny k prostituci. Při operaci byly podle Chappella tři ženy osvobozeny, všechny Moldavanky.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme