Odhalena síť organizovaného zločinu v Kosovu

Vojáci KFOR a mezinárodní policie provedli v noci na dnešek zátah proti organizovanému zločinu v Kosovu, při kterém prohledali ve městě Kosovo Polje domy kontrolované jak Srby, tak Albánci. KFOR tvrdí, že Kosovo Polje je velký střediskem prostituce a obchodu se ženami. Kuplíři jsou pravděpodobě zapojeni také do pašování drog a dalších vážných zločinů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zprávy KFOR tým 45 policistů podporovaný 500 vojáky z Británie a Norska zadržel pro kuplířství sedm mužů, zabavil malé množství drog a pět kusů zbraní. Bylo prohledáno 18 veřejných domů, barů a hotelů. Podle mluvčího KFOR je v tomto směru mezi srbskými a albánskými pasáky velmi dobrá spolupráce, ženy si navzájem vyměňují. Některé z žen prý byly uneseny a většina z nich je držena v bordelech proti své vůli. Přišly za slibem zaměstnání například v potravinářství nebo v hotelech, ale jakmile se ocitnou v Kosovu, jsou uneseny a odsouzeny k prostituci. Při operaci byly podle Chappella tři ženy osvobozeny, všechny Moldavanky.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme