Odhalené ňadro Janet Jackson zmobilizovalo cenzory

Ve Spojených státech budou večer rozděleny prestižní hudební ceny Grammy. Původně měli Američané slavností předávání cen sledovat v přímém televizním přenosu, po nedávném skandálu s odhaleným poprsím zpěvačky Janet Jackson ale ceremoniál uvidí s pětiminutovým zpožděním. Oněch pět minut budou mít cenzoři na to, aby odstranili vše, co by mohlo pobouřit veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hudební cena Grammy | Foto: Oficiální web Grammy Awards

Cenzorům nastávají ve Spojených státech zlaté časy - s pětiminutovým zpožděním budou vysílány nejen dnešní Grammy, ale za pár týdnů také filmoví Oscaři. Masově sledované ceremoniály vysílané v hlavních vysílacích časech, kdy mohou být u obrazovek také děti, musí cenzoři očistit od neslušných slov a odvážnějších záběrů, které by mohly ohrozit mravní východu americké drobotiny.

Dohlížitelé na americkou prudérnost využili týden starý incident, při kterém si Janet Jackson v kulturní vložce Super Bowlu nechala od zpěváka Justina Timberlakea strhnout část oděvu zakrývající její pravé ňadro. Samotná Janet Jackson se vyhlašování Grammy nemůže zúčastnit.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme