Odhalené snímky vévodkyně Kate má zveřejnit další magazín, královská rodina se obrací na soud

Právníci britské královské rodiny se ze všech sil snaží zastavit další publikování fotografií vévodkyně z Cambridge bez horního dílu plavek. Dnes se advokáti objeví u pařížského soudu, který bude řešit žalobu na mediální skupinu Mondadori. Té patří francouzský časopis Closer, který snímky otiskl jako první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vévodkyně z Cambridge | Zdroj: Reuters

K otištění fotografií se přitom chystá taky italský bulvární magazín Chi, který připravuje 26 stránkový speciál. Zatím není jasné, jestli princ William s manželkou Kate přenesou právní bitvu taky na území Itálie.

Prioritou je dosáhnout předběžným opatřením soudu zákazu dalšího šíření fotek pořízených neznámým paparazzim. Jeho identitu se teď úřady snaží zjistit. Bude na francouzském žalobci, jestli se z případu vyklube jen občanskoprávní spor nebo se spustí i trestní řízení.

Snímky zachycují populární dvojici u bazénu na zámečku v Provence, který patří královninu synovci, lordu Linleymu. Francouzský magazín se brání, že bazén, u kterého byla Kate zachycena, je vidět z veřejné silnice, odkud pořizovali snímky i francouzští novináři, kteří se světem paparazzi nemají nic společného.

Jiří Hošek, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme