‚Nakládají kufry, krabice i dětské kolo.‘ Ruská média sledují přípravu českých diplomatů k odjezdu

V objektu českého velvyslanectví v Moskvě jsou od pondělí patrné přípravy na odjezd dvaceti zaměstnanců ambasády, které Rusko v neděli označilo za nežádoucí osoby v odvetě za vyhoštění 18 ruských diplomatů z Česka. Všímají si toho některá ruská média.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České velvyslanectví v Moskvě se v minulosti stalo terčem různých protestů | Zdroj: Drugoros.ru

Čas odletu vyhoštěných Čechů z Moskvy zatím není znám. Místopředseda české vlády Jan Hamáček v neděli v České televizi řekl, že pro ně bude vyslán vládní speciál vzhledem k tomu, že čeští pracovníci dostali na odchod ze země jen o něco více než 24 hodin.

Podle České televize pro vyhoštěné Rusy přiletí v pondělí do Prahy ruský vládní speciál Iljušin Il-96, který při cestách používá ruský prezident Vladimir Putin. Letoun by měl na ruzyňském letišti přistát v 15.00 a odletět o dvě hodiny později.

‚Provokace a důkaz amerického vlivu.‘ Rusko chystá po vyhoštění diplomatů z Česka odvetná opatření

Číst článek

Zpravodajové agentury RIA Novosti a listu Izvestija v pondělí informovali, že v objektu českého velvyslanectví se do vozidel s diplomatickými značkami nakládají kufry, krabice a další věci, včetně například dětského kola. „Roste počet aut na území (velvyslanectví), automobily vyjíždějí z brány a parkují u hlavního vchodu. K jedné budově přijel mikrobus,“ napsala agentura RIA Novosti.

O odvetném kroku informovalo českého velvyslance v neděli ruské ministerstvo zahraničí. Předvolalo si ho v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že příslušníci ruské tajné služby se zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014. Vyhoštění zaměstnanci české ambasády mají Rusko opustit do dnešní půlnoci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme