Odměna za odhalení původce viru MyDoom.B

Softwarová společnost Microsoft vyplatí 250.000 USD tomu, kdo úřadům pomůže najít autora rychle se šířícího viru MyDoom.B. Na peníze má nárok občan kteréhokoli státu na světě. Případné informace o autorovi viru MyDoom.B mají být předány americkému Federálnímu úřadu pro vyšetřování, tajné službě nebo mezinárodní organizaci Interpol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

žena pracující s počítačem | Foto: Jan Rosenauer

Nová varianta viru MyDoom, který od začátku týdne zahlcuje elektronickou poštu po celém světě, napadá webové stránky softwarové firmy Microsoft. Brání také navštěvovat internetové stránky předních antivirových společností. Jedním z mála vodítek pro odhalení identity autora je vzkaz uvnitř viru: "Andy, dělám jen svou práci, nic osobního, promiň."

Odměnu v hodnotě 250.000 USD za informace vedoucí k zatčení a usvědčení autora viru už nabídla také malá softwarová firma SCO Group. Její webovou stránku má od 1. do 12. února napadat první verze viru - MyDoom.A. Odborníci tvrdí, že oba viry má na svědomí tatáž osoba.

Milan Kopp, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme