Odměnu za smrt Američanů, slibují letáky v Afghánistánu

Američtí vojáci v Afghánistánu posílili své hlídky. Důvodem jsou výhružné letáky, které za jejich zabití slibují vysoké odměny. Podle afghánských úřadů je možná šíří členové Talibanu a Al-Káidy, kteří stále ještě zůstávají na afghánském území - hlavně na východě země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hamíd Karzáí | Foto: ČTK/EPA

Jak z Kábulu informuje spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, také proto šéf dočasného afghánského kabinetu Hamíd Karzáí, který je na návštěvě Turecka, opětovně vyzval k rozšíření mandátu mírových jednotek. Ty doposud působí pouze v Kábulu, což je podle Karzáího naprosto nedostatečné.

Není vyloučeno, že za rozšiřováním letáků a přípravou provokací stojí podle Talibů a Al-Káidy i další extremistické skupiny. Podle oficiálního sdělení ministerstva vnitra Afghánistánu bylo minulý týden přímo v Afghánistánu zatčeno 200 osob, které budou obviněny z pokusu o spiknutí proti dočasné vládě. Většina z podezřelých jsou členy fundamentalistické organizace Hesbé Islamí vedené bývalým, afghánským premiérem Bulgudínem Hekmatjárem.

Martin Hromádka, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme