Odměnu za smrt Američanů, slibují letáky v Afghánistánu

Američtí vojáci v Afghánistánu posílili své hlídky. Důvodem jsou výhružné letáky, které za jejich zabití slibují vysoké odměny. Podle afghánských úřadů je možná šíří členové Talibanu a Al-Káidy, kteří stále ještě zůstávají na afghánském území - hlavně na východě země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hamíd Karzáí | Zdroj: ČTK

Jak z Kábulu informuje spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, také proto šéf dočasného afghánského kabinetu Hamíd Karzáí, který je na návštěvě Turecka, opětovně vyzval k rozšíření mandátu mírových jednotek. Ty doposud působí pouze v Kábulu, což je podle Karzáího naprosto nedostatečné.

Není vyloučeno, že za rozšiřováním letáků a přípravou provokací stojí podle Talibů a Al-Káidy i další extremistické skupiny. Podle oficiálního sdělení ministerstva vnitra Afghánistánu bylo minulý týden přímo v Afghánistánu zatčeno 200 osob, které budou obviněny z pokusu o spiknutí proti dočasné vládě. Většina z podezřelých jsou členy fundamentalistické organizace Hesbé Islamí vedené bývalým, afghánským premiérem Bulgudínem Hekmatjárem.

Martin Hromádka, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme