Odpůrci atomu krátce zablokovali hraniční přechod

Dolnorakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín o sobě dali znovu vědět. Asi dvě desítky aktivistů odpoledne na půl hodiny zablokovaly rakousko-český hraniční přechod Gmünd-České Velenice, který byl po dobu jejich protestu v obou směrech neprůjezdný. V půl čtvrté podle plánu blokádu ukončili a na hranicích byl obnoven normální provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jeden z transparentů odpůrců Temelína | Foto: David Veis

Dvacítka aktivistů přehradila úderem 15. hodiny celní prostor na rakouské straně přechodu. Rozvinuli transparenty vyzývající k odstavení jihočeské elektrárny a prostor celnice blokovali také několika dětskými šlapacími traktůrky.

Podle Gottfrieda Brandnera, představitele dolnorakouského sdružení Stop Temelín, nejsou vyloučeny další blokády hranic, protože Temelín podle Rakušanů stále nesplňuje nutné bezpečnostní parametry.

Půlhodinová blokáda paradoxně nejvíce postihla Rakušany samotné. Před celnicí se totiž vytvořila kolona rakouských aut, v nichž se obyvatelé Gmündu a okolí vraceli z nákupů v Českých Velenicích.

Ivan Mls, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme