Odpůrci atomu okupují vídeňskou centrálu lidovců

Už od rána pokračuje v centru Vídně protest ekologických aktivistů, kteří obsadili budovu vládní Lidové strany. Stoupenci ekologických organizací Greenpeace a Global 2000 tak chtějí zabránit schválení kapitoly energetika při vstupních jednáních Česka s Evropskou unií. Odpůrci atomu podezírají rakouskou vládu, že chce za jejich zády kapitulovat a přistoupit na předběžné uzavření zmíněné kapitoly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Greenpeace

Podle mluvčího Greenpeace Erwina Mayera chtějí jejich aktivisté zabránit tomu, aby lidovci zradili protiatomový boj a úsilí rakouského obyvatelstva.

Podle tamní zpravodajky Radiožurnálu Marie Woodhamsové jsou protestující odhodláni v sídle lidovců vydržet až do úterního poledne. Část z nich je na balkoně, ostatní setrvávají uvnitř budovy. Snahy o rozhovor mezi oběma stranami ztroskotaly, neboť vedení lidovců bylo ochotno jednat pouze pod podmínkou, že aktivisté balkon opustí - ti to ale odmítli. Zatím jde o pokojný protest, ale nelze vyloučit, že dojde k zostření situace. Podle informací organizátorů nemají aktivisté možnost použít sociální zařízení, nemají přísun potravin a bylo jim vypnuto i topení.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme