Odpůrci atomu okupují vídeňskou centrálu lidovců

Už od rána pokračuje v centru Vídně protest ekologických aktivistů, kteří obsadili budovu vládní Lidové strany. Stoupenci ekologických organizací Greenpeace a Global 2000 tak chtějí zabránit schválení kapitoly energetika při vstupních jednáních Česka s Evropskou unií. Odpůrci atomu podezírají rakouskou vládu, že chce za jejich zády kapitulovat a přistoupit na předběžné uzavření zmíněné kapitoly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Greenpeace

Podle mluvčího Greenpeace Erwina Mayera chtějí jejich aktivisté zabránit tomu, aby lidovci zradili protiatomový boj a úsilí rakouského obyvatelstva.

Podle tamní zpravodajky Radiožurnálu Marie Woodhamsové jsou protestující odhodláni v sídle lidovců vydržet až do úterního poledne. Část z nich je na balkoně, ostatní setrvávají uvnitř budovy. Snahy o rozhovor mezi oběma stranami ztroskotaly, neboť vedení lidovců bylo ochotno jednat pouze pod podmínkou, že aktivisté balkon opustí - ti to ale odmítli. Zatím jde o pokojný protest, ale nelze vyloučit, že dojde k zostření situace. Podle informací organizátorů nemají aktivisté možnost použít sociální zařízení, nemají přísun potravin a bylo jim vypnuto i topení.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme