Odpůrci atomu se znovu vydali na hranici

Rakouští protitemelínští aktivisté opět vyrazili do boje. V 19 hodin začala za mimořádných bezpečnostních opatření na jihočeském hraničním přechodu Wullowitz-Dolní Dvořiště jejich další protestní akce. Očekávaná blokáda přechodu se ale nekonala, zhruba sedm desítek demonstrantů totiž policie odřízla na vedlejší silnici. Akce byla původně povolená jako demonstrace jen do 21. dodiny, v těchto chvílích ale stále nekončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blokáda hranic | Foto: David Veis

Situace na hranicích je poměrně kuriózní. Rakouským policistům, kteří jsou oproti demonstrantům v několikanásobné přesile, se podařilo kovovými zátarasy zablokovat protitemelínské aktivisty na jedné z příjezdových cest směrem k hraničnímu přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště. Silnice tedy zůstala zcela průjezdná a střeží ji po obou stranách kordon několika desítek policistů s obušky.

Samotní aktivisté jsou šokováni nezájmem rakouské veřejnosti, protože počítali s daleko větší účastí. Mají připravené sudy, které zřejmě chtějí vyvalit doprostřed silnice, naslouchají projevům a hudební produkci, hřejí se u ohňů a bubnují na bubny. Na místě je i hornorakouský hejtman z Freistadtu, který Českému rozhlasu potvrdil, že policie je připravena zasáhnout, pokud dojde k delšímu přetažení povolené hodiny.

Mirka Nezvalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme