Odpůrci i stoupenci vlády demonstrovali ve Varšavě

Ve Varšavě se dnes konaly několikatisícové demonstrace za odstoupení vlády i na její podporu. K žádným incidentům ale nedošlo. Na bezpečnost dohlížely dva tisíce policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace ve Varšavě | Zdroj: ČTK

Premiér Jaroslaw Kaczyński na mítinku hájil svou vládu před útoky ze strany liberální Občanské platformy i levice. Po skandálech s nakupováním poslanců opozice požaduje jediné. "Polsko potřebuje nové volby. Lidé chtějí žít lépe, žádají změnu k lepšímu, pojďme všichni společně," vyzýval předseda Občanské platformy Donald Tusk.

Šéf krajně pravicové Ligy polských rodin Roman Giertych na své demonstraci také volal po společenské shodě. Giertych ale hovořil o jednotě národních sil proti liberálům a postkomunistům. "Ukažte jim vlajky. Ať vidí, že tady je Polsko a ne jakási Evropská unie," řekl Giertych.

Premiér Jaroslaw Kaczyński na jiné provládní manifestaci znovu odmítl myšlenku demise vlády. "Toto je setkání příznivců nápravy republiky, příznivců budování národní jednoty," prohlásil polský premiér. Podle policejních odhadů se všech dnešních pochodů, mítinků a demonstrací zúčastnilo asi 20 až 30 tisíc lidí.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme