Odpůrci protiraketového radaru v Brdech protestovali v Bruselu

Několik desítek odpůrců výstavby americké radaru v Brdech protestovalo před sídlem Evropského parlamentu v Bruselu. Mezi asi 120 demonstranty bylo i 30 starostů obcí z okolí plánované základny. Europoslance chtějí informovat, že většina obyvatel Česka je proti umístění radaru u nás.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci radaru demonstrovali v Bruselu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

"Nejsme ovčané, Česko je trojským koněm Ameriky v EU, Jsme neviditelní - 70% občanů je proti radaru." Například s takovými hesly stáli na náměstí v centru Bruselu odpůrci výstavby radarové základny v Brdech. Na veřejném slyšení pořádaném levicovými frakcemi europarlamentu chtějí podle mluvčího hnutí Nenásilí Jana Tamáše europoslance upozornit, že většina české veřejnosti s umístěním radaru nesouhlasí.

"Jsme tady také proto, že Česká republika teď předsedá Evropské unii. Její hlas vypadá, že je zcela jasně pro radar. Ale co už většina europoslanců asi nevnímá, že většina občanů České republiky je proti tomu plánu. Chceme současně upozornit na tu skutečnost, že názor vlády není sdílen většinou obyvatel České republiky."

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž Pavla Nováka z bruselské demonstrace

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme