Odpůrci režimu běloruského prezidenta Lukašenka budou opět protestovat

Po celém Bělorusku dnes budou pokračovat protesty proti režimu prezidenta Alexandra Lukašenka organizované přes internet. Běloruská policie ale jakékoliv formy nesouhlasu tvrdě trestá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v Minsku zatýkají protestující. | Zdroj: Reuters

Mlčenlivé protesty, tak se označují poklidné demonstrace odpůrců režimu prezidenta Lukašenka. Účastníci akcí se svolávají přes internetové sociální sítě, které v minulých dnech běloruské orgány několikrát zablokovaly. Na mítincích se neskandují žádná protivládní hesla, neukazují se transparenty. Projevem nesouhlasu je pouze rytmické tleskání. A i to běloruské úřady zakázaly a považují za narušení veřejného pořádku.

Během posledních poklidných demonstrací byly po celé zemi pozatýkány čtyři stovky lidí. Řada z nich byla odsouzena za výtržnictví k několika dnům vězení. I proto dnes opozice raději organizovaný protest v hlavním městě Minsku zrušila. V jiných běloruských městech se ale odpůrci režimu sejdou večer na hlavních náměstích.

Petr Vavrouška, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme