Odpůrci stahování chtějí v noci proniknout do židovských osad

Izraelští odpůrci stahování z pásma Gazy pokračují v protestech. Dnes v noci se chtějí opět pokusit proniknout do židovských osad v pásmu. Izraelská policie a armáda jednají s organizátory protestů, aby se tohoto cíle vzdali. Úřad izraelského premiéra navíc oznámil, že evakuace osad není ohrožena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci utvářejí řetěz | Foto: AFP

Policie oznámila, že za posledních 24 hodin zadržela přes pět set demonstrantů. Většinou jde o mladé lidi do osmnácti let, kteří se pokusili proniknout do židovských osad individuálně. Proti nejméně 130 z nich bylo zahájeno trestní stíhání.

V obci Ofakin, přibližně patnáct kilometrů od pásma Gazy, zůstalo ale už jen několik set lidí. Ostatní se vrátili domů. Rada židovských osad vydala pokyny, aby se zbývající demonstranti pokoušeli proniknout v terénu v malých skupinkách.

V některých osadách jejich obyvatelé odevzdávali dnes své zbraně, aby vyvrátili spekulace, že je chtějí použít v průběhu stahování proti vojákům. Do jedné z osad dnes přitom dopadla další raketa palestinských ozbrojenců.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme