Odpůrci Temelína chystají demonstrace

Rakouští, němečtí a čeští odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín budou odpoledne demonstrovat na rakouské straně přechodu Wullowitz/Dolní Dvořiště a také na německé straně přechodů do České republiky Bayerisch Eisenstein/Železná Ruda, Waidhaus/Rozvadov (starý silniční přechod) a Philippsreuth/ Strážný. Organizátoři hodlají uspořádat protestní shromáždění, nikoli však blokády přechodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Podle mluvčího Hornorakouské platformy proti jadernému nebezpečí Josefa Pühringera se demonstrace budou konat od 14 do 16 hodin. Organizátory na německé straně jsou Svaz ochránců životního prostředí a přírody a další občanské iniciativy.

Protitemelínské iniciativy svolaly protestní shromáždění, protože nepovažují za dostatečný výsledek úterní schůzky českého premiéra Miloše Zemana a rakouského spolkového kancléře Wolfganga Schüssela v dolnorakouském Melku. Tvrdí, že ve smyslu mezinárodních standardů lze jen těžko zkoumat vlivy elektrárny na životní prostředí, je-li v chodu jaderný reaktor.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme