Odpůrci Temelína chystají demonstrace

Rakouští, němečtí a čeští odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín budou odpoledne demonstrovat na rakouské straně přechodu Wullowitz/Dolní Dvořiště a také na německé straně přechodů do České republiky Bayerisch Eisenstein/Železná Ruda, Waidhaus/Rozvadov (starý silniční přechod) a Philippsreuth/ Strážný. Organizátoři hodlají uspořádat protestní shromáždění, nikoli však blokády přechodů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího Hornorakouské platformy proti jadernému nebezpečí Josefa Pühringera se demonstrace budou konat od 14 do 16 hodin. Organizátory na německé straně jsou Svaz ochránců životního prostředí a přírody a další občanské iniciativy.

Protitemelínské iniciativy svolaly protestní shromáždění, protože nepovažují za dostatečný výsledek úterní schůzky českého premiéra Miloše Zemana a rakouského spolkového kancléře Wolfganga Schüssela v dolnorakouském Melku. Tvrdí, že ve smyslu mezinárodních standardů lze jen těžko zkoumat vlivy elektrárny na životní prostředí, je-li v chodu jaderný reaktor.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme