Odpůrci Temelína hrozí další blokádou hranic

Další blokády česko-rakouských hranic chystají rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín. K nátlakovým akcím dojde v případě, že česká strana do příštího pátku nepředloží konkrétní postup celkové zkoušky vlivu jihočeské elektrárny na životní prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Shodli se na tom představitelé protitemelínských iniciativ na jednání v hornorakouském Kefermarktu. Josef Pühringer z Hornorakouské iniciativy proti atomovému nebezpečí upřesnil, že se blokády uskuteční ve dnech 16. až 18. února na všech hraničních přechodech v Horních Rakousích. Důvodem tohoto kroku je podle něj to, že česká strana stále porušuje dohodu z Melku ohledně celkové zkoušky vlivu provozu Temelína na životní prostředí. Z Vídně informuje naše zpravodajka Marie Woodhamsová.

Jak připomíná, odpůrci chtějí předložit kompletní projektovou dokumentaci elektrárny a také posouzení alternativních řešení.

Milan Kopp, Stanislav Vintr, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme