Odpůrci Temelína hrozí další blokádou hranic

Další blokády česko-rakouských hranic chystají rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín. K nátlakovým akcím dojde v případě, že česká strana do příštího pátku nepředloží konkrétní postup celkové zkoušky vlivu jihočeské elektrárny na životní prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Shodli se na tom představitelé protitemelínských iniciativ na jednání v hornorakouském Kefermarktu. Josef Pühringer z Hornorakouské iniciativy proti atomovému nebezpečí upřesnil, že se blokády uskuteční ve dnech 16. až 18. února na všech hraničních přechodech v Horních Rakousích. Důvodem tohoto kroku je podle něj to, že česká strana stále porušuje dohodu z Melku ohledně celkové zkoušky vlivu provozu Temelína na životní prostředí. Z Vídně informuje naše zpravodajka Marie Woodhamsová.

Jak připomíná, odpůrci chtějí předložit kompletní projektovou dokumentaci elektrárny a také posouzení alternativních řešení.

Milan Kopp, Stanislav Vintr, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme