Odpůrci Temelína se scházejí v Linci

Odpůrci jádra se scházejí v rakouském Linci na protitemelínském summitu. Při zasedání spolkové vlády Horního Rakouska budou odpůrci atomu protestovat proti plánovanému veřejnému slyšení k Temelínu. To se má konat 26. června a aktivisté už oficiálně oznámili svůj záměr ho bojkotovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domnívají se, že by veřejné slyšení mohlo být považováno i z mezinárodního pohledu za ukončení ekologických zkoušek jihočeské eletrárny. Před zahájením zasedání hornorakouské vlády chtějí stoupenci platformy uspořádat malou demonstraci.

Jako kompromisní řešení navrhují, aby 26. června došlo pouze k setkání odborníků, neboť podmínkou veřejného slyšení je podle jejich názoru diskuze s běžnými lidmi. Mluvčí hornorakouské platformy Josef Pühringer. "Tady má být předstírána účast občanů, k níž doopravdy nedojde. Myslíme si, že organizátoři tu předstírají hru s rakouskou antiatomovou politikou, která nebude ze strany protiatomových organizací v žádném případě akceptována."

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme