Odpůrci Temelína se scházejí v Linci

Odpůrci jádra se scházejí v rakouském Linci na protitemelínském summitu. Při zasedání spolkové vlády Horního Rakouska budou odpůrci atomu protestovat proti plánovanému veřejnému slyšení k Temelínu. To se má konat 26. června a aktivisté už oficiálně oznámili svůj záměr ho bojkotovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domnívají se, že by veřejné slyšení mohlo být považováno i z mezinárodního pohledu za ukončení ekologických zkoušek jihočeské eletrárny. Před zahájením zasedání hornorakouské vlády chtějí stoupenci platformy uspořádat malou demonstraci.

Jako kompromisní řešení navrhují, aby 26. června došlo pouze k setkání odborníků, neboť podmínkou veřejného slyšení je podle jejich názoru diskuze s běžnými lidmi. Mluvčí hornorakouské platformy Josef Pühringer. "Tady má být předstírána účast občanů, k níž doopravdy nedojde. Myslíme si, že organizátoři tu předstírají hru s rakouskou antiatomovou politikou, která nebude ze strany protiatomových organizací v žádném případě akceptována."

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme