Pětiletý Američan dostane odškodné za špatně provedenou obřízku. Soud mu přiřknul 31 milionů dolarů

Pětiletý Američan má dostat odškodné ve výši 31 milionů dolarů (asi 675 milionů korun) za špatně provedenou obřízku. Podle právnické firmy, na kterou se odvolává agentura AP, o tom rozhodla porota ve státě Georgia. Obřízku chlapci provedli pediatři ze sdružení Life Cycle Pediatrics v říjnu 2013, když mu bylo 18 dní.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chlapec podle rodiny trpí bolestí a po celý život bude vystaven duševnímu utrpení. (ilustrační foto) | Zdroj: pixabay.com | CC0 1.0,©

Deník The Atlanta Journal-Constitution informoval, že odškodné bylo chlapci přiřknuto v pátek v okrese Clayton na severu Georgie.

Podle trestního oznámení, které podala rodina, chlapec přišel o část penisu při obřízce v městečku Riverdale.

Advokát rodiny Neal Pope řekl, že nikdo nenařídil naléhavou operaci, která by problém vyřešila. Chlapec podle rodiny trpí bolestí a po celý život bude vystaven duševnímu utrpení.

Terrell Benton, právní zástupce porodní asistentky a lékaře, kteří byli shledáni odpovědnými za nezdařenou obřízku, porotcům řekl, že na pokrytí nákladů na léčení a dlouhodobou terapii by měl postačit milion dolarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme