Američanka vynášela tajné informace o zásazích Ruska do voleb, soud ji poslal na pět let do vězení

Američanka dostala trest pět a čtvrt roku nepodmíněně za vyzrazení utajovaných informaci o ruském zasahování do voleb. Podle deníku Savannah Morning News to oznámil soud v americké Augustě. Reality Winnerová měla k informacím přístup, protože pracovala pro vládní agenturu.

Augusta Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odsouzená Reality Winnerová

Odsouzená Reality Winnerová | Zdroj: Reuters

Winnerová už loni přiznala vinu a na konečný verdikt čekala od loňského června za mřížemi. Tato doba se jí od výše trestu odečte.

Prokuratura vinila Winnerovou z toho, že vynášela tajné dokumenty Národní bezpečnostní agentury (NSA), pro kterou externě pracovala.

Winnerová předala investigativnímu serveru The Intercept informace NSA, které se týkaly ruského hackerského útoku na americký volební software. Až si Winnerová odpyká trest, bude ještě tři roky na svobodě pod dozorem.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme