Odsouzený na smrt uvažuje o odvolání

Atentátník z Oklahoma city Timothey McVeigh zvažuje odvolání proti rozsudku smrti. Americká vláda odložila McVeighovu popravu plánovanou na tuto středu po objevení tisícovek dokumentů FBI, které se nikdy nedostaly do rukou McVeighových advokátů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pachatel dosud největšího teroristického útoku na území Spojených států, který si vyžádal před 6 lety na 168 obětí, zvažuje po skandálním objevení dokumentů FBI další možnosti. 33letý McVeigh se původně vzdal dalšího odvolání a psychicky se připravoval na popravu smrtící injekcí. Americký ministr zahraničí John Ashcroft ale popravu odložil o 30 dnů na 11. června poté, co se objevily tisíce stránek dokumentů Federálního vyšetřovacího úřadu o případu McVeighe.

Ashcroft zdůraznil, že o vině McVeighe nejsou žádné pochybnosti. Je ale třeba zachovat právo a umožnit McVeighovým právníkům dokumenty prostudovat. Achscroft jedná o nejnovějším skandálu FBI tento víkend s americkým prezidentem Georgem Bushem.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme