Odstartovalo veřejné vyšetřování požáru londýnské Grenfell Tower

V Londýně začalo veřejné vyšetřování tragického požáru budovy Grenfell Tower. V 24patrovém domě zemřelo v polovině června nejméně osmdesát lidí a další desítky vyvázly se zraněním. Předchozí vyšetřování odhalilo, že budova měla nevhodnou izolaci, která požár výrazně zhoršila.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velitel londýnské policie oznámil, že pět lidí, kteří byli prohlášeni za nezvěstné po požáru v Grenfell Tower, je v pořádku.

Velitel londýnské policie oznámil, že pět lidí, kteří byli prohlášeni za nezvěstné po požáru v Grenfell Tower, je v pořádku. | Zdroj: Reuters

Vyšetřování by mělo mít dvě fáze, oznámil jeho šéf Martin Moore-Bick. První fáze se bude zabývat příčinami vzniku požáru, jak se rozšířil do dalších částí budovy, a zkoumat bude také práci záchranných složek. 

Druhá fáze pak bude vyšetřovat, jak je možné, že byla budova proti požáru tak špatně chráněná. 

Moore-Bick také zdůraznil, že šetření už nic nezmění, ale může poskytnout odpovědi na to, jak se mohlo takové neštěstí stát v Londýně v 21. století. 

Přeživší a pozůstalí po obětech požadují spravedlnost a chtějí zjistit, kdo je za použití smrtící izolace zodpovědný.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme