Odstavené letadlo šéfgenerála USA zasáhla v Afghánistánu raketa

Letadlo předsedy sboru náčelníků štábů americké armády Martina Dempseyho se stalo terčem útoku v Afghánistánu. Zranění jsou dva vojáci, generál ale na palubě letounu nebyl. S odvoláním na americké vojenské zdroje informovala o incidentu agentura AFP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američtí vojáci v Afghánistánu | Foto: Ahmad Jamshid | Zdroj: ČTK

Na letiště v Bagrámu nedaleko Kábulu útočníci v noci vypálili dvě rakety. Jedna z nich zasáhla transportní letoun C-17 nejvýše postaveného amerického vojáka Dempseyho.

Zranění utrpěli dva vojáci armády USA pověření údržbou strojů. Generál v době útoku spal v bezpečí, stejně jako členové jeho doprovodu.

Škody na letadle ale přiměly Dempseyho použít jiné letadlo, když dnes dopoledne po dvoudenní návštěvě Afghánistán opouštěl.

Dempsey se v Afghánistánu kvůli častým násilnostem namířeným proti zahraničním vojákům sešel s veliteli jednotek OSN a NATO. Jednal také s představiteli afghánských bezpečnostních složek. Právě ty by měly převzít odpovědnost za bezpečnost v zemi do roku 2014.

K dnešnímu útoku se nikdo nepřihlásil, podobné akce ale bývají většinou dílem povstaleckého hnutí Taliban.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme