Odstraňte Trumpovu hvězdu z chodníku slávy, žádá kalifornské město West Hollywood

Kalifornské město West Hollywood v pondělí vyzvalo k odstranění hvězdy Donalda Trumpa z chodníku slávy. Důvodem jsou podle místního zastupitelstva Trumpovy útoky na příslušníky menšin, imigranty, muslimy, zdravotně postižené občany a ženy. Hvězda se jménem amerického prezidenta je opakovaně terčem útoku vandalů.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městské zastupitelstvo ve West Hollywoodu v pondělí jednomyslně schválilo rezoluci, která požaduje po hollywoodské obchodní komoře, jež má chodník na starosti, odstranění Trumpovy hvězdy z chodníku slávy.

Hollywoodská obchodní komora se však už několikrát nechala slyšet, že žádnou hvězdu z chodníku slávy neodstraní, protože reprezentují historii zábavního průmyslu v USA. Prezident obchodní komory Leron Gublet to v rozhovoru s listem Los Angeles Times nyní znovu zopakoval.

,Hvězdu na chodníku si nezaslouží‘

Starosta West Hollywoodu John Duran prohlásil, že hlasování bylo symbolické, protože město nemá pravomoci dělat na chodníku slávy jakékoli zásahy.

„Městské zastupitelstvo West Hollywoodu neschválilo rezoluci, protože Donald Trump je konzervativec nebo republikán. Získat hvězdu na hollywoodském chodníku slávy je čest. Když někdo znevažuje menšiny, přistěhovalce, muslimy, postižené občany a ženy, takovou čest si již nezaslouží," uvedl Duran.

Na chodník slávy byla Trumpova hvězda umístěna v roce 2007 jako ocenění Trumpovy účasti v reality show televize NBC The Apprentice (Učeň) a organizování soutěže krásy Miss Universe.

Útoky vandalů

Minulý měsíc Trumpovu hvězdu téměř zcela zničil 24letý muž vyzbrojený krumpáčem. Byl v pondělí obviněn před soudem, napsal v úterý zpravodajský server CNN.

Hvězda byla terčem útoku už několikrát, mimo jiné v říjnu 2016, měsíc před zvolením Trumpa do prezidentského úřadu. Aktivista James Otis, který tehdy poškodil emblém kladivem, odešel od soudu s tříletou podmínkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme