Odstupující polský premiér se sejde se svým možným nástupcem

V Polsku dojde k setkání odstupujícího a možného budoucího premiéra. Leszek Miller, který 2. května opustí funkci šéfa kabinetu, chce informovat svého nástupce Marka Belku o stavu prací vlády. Belku vybral jako kandidáta na předsedu vlády prezident Aleksander Kwašniewski.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leszek Miller | Zdroj: ČTK

Leszek Miller popřál svému někdejšímu ministrovi financí profesoru Belkovi, aby získal v parlamentu dostatečnou podporu pro svůj budoucí kabinet. Uvedl ale, že všem je jasné, že to nebude jednoduché. Proti Belkovi jako premiérovi je celá opozice.

Přidá se k ní možná i člen dnešní levicové koalice Unie práce, která od budoucího premiéra žádá informaci, kdy se z Iráku vrátí polští vojáci. Není tedy jisté, jestli vláda, kterou Marek Belka sestaví získá důvěru nadpoloviční většiny poslanců.

Leszek Miller proto bude s příštím premiérem mluvit o tom, které ministry by si měl ze současné vlády nechat a které vyměnit.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme