Odstupující šéf polské diplomacie znovu varoval před koalicí s populisty

Odstupující polský ministr zahraničí Stefan Meller varuje před koalicí mezi vládnoucím Právem a spravedlností a populistickou Sebeobranou. Její šéf Andrzej Lepper nazval Stefana Mellera bláznem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stefan Meller | Zdroj: ČTK

Andrzej Lepper nechodí pro peprnější výrazy daleko. V dopolední televizní debatě se ale ministru Stefanu Mellerovi omluvil. Šéf diplomacie oznámil svou rezignaci na protest proti tomu, že se Andrzej Lepper má za pár dní stát vicepremiérem.

Šéf Sebeobrany se podivil, proč ministru Mellerovi vadí jeho přítomnost ve vládě a nevadí mu, že vládu, jejímž je členem, podporuje Sebeobrana už několik týdnů na základě takzvaného stabilizačního paktu. "Takový člověk musí být zřejmě blázen," prohlásil Lepper.

Ministr zahraničí upřesnil, že mu nevadí jen osoba předsedy Sebeobrany: "Podoba vládní koalice není dobrým nápadem, jak zlepšit situaci Polska. Nejde jen o Andrzeje Leppera. Domnívám se, že programové návrhy Sebeobrany a zvláště jejich realizace uškodí polské zahraniční politice," varoval odstupující šéf diplomacie.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme