Odtajněný dokument vrhá další otazníky nad 11. zářím

Prezident George Bush byl přinucen zveřejnit varování před Al-Káidou, které dostal měsíc před 11. zářím 2001. Na naléhání komise vyšetřující zda americká vláda před tragickými útoky na Pentagon a newyorská dvojčata nic nezanedbala, administrativa publikovala tajnou informaci upozorňující na to, že byl bin Ládin rozhodnut zaútočit na Ameriku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič | Foto: Markéta Konvalinová

I když nejdůvěrnější poradkyně Bílého domu Condoleezza Riceová tento týden před vyšetřovací komisí v Kongresu uhájila čistý štít prezidenta Bushe, nově zveřejněná zpráva vrhá americkou veřejnost a pozůstalé po obětech 11. září opět do hlubokých pochybností o tom, zda vláda udělala vše, aby napadení předešla.

Zpráva ze 6. srpna 2001 měla název "Bin Ládin je rozhodnut zaútočit na Spojené státy." FBI podle záznamu přišla na to, že Al-Káida může připravovat únos letadla. Poradkyně Riceová ale tvrdí, že ve zprávě chybělo, kdy a kde k tomu dojde, a tak nebylo možné podniknout rozhodné kroky.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme