Odvolací soud na Floridě možná zhatí Goreovy naděje

Požadavek demokratů, aby justice nařídila volební komisi obvodu Miami-Dade obnovit ruční sčítání hlasů, ve kterém komise odmítla ve středu pokračovat, byl zamítnut. Výrok floridského odvolacího soudu může podle pozorovatelů znamenat konec volebního maratónu v USA a definitivní vítězství republikánského kandidáta George Bushe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Goreův tým již oznámil, že se bude soudní cestou dále snažit přimět volební komisi obvodu Miami-Dade, který má na Floridě nejvíce obyvatel, aby v ručním sčítání pokračovala.

Komise se rozhodla ukončit ruční přepočítávání a přijmout za oficiální konečné výsledky stav, který vyplynul ze strojového sčítání a započtení korespondenčních hlasů. A to s tím, že je „materiálně nemožné“ přepočítat ručně 654.000 hlasovacích lístků do neděle, jak doporučil floridský Nejvyšší soud.

Podle výsledků po strojovém sčítání, které byly oznámeny v sobotu, vítězí na Floridě Bush o 930 hlasů. Demokraté si však soudní cestou vymohli pokračování v ručním sčítání ve třech volebních okrscích a započítání zjištěných rozdílů do konečných výsledků. Bush se pokouší zrušit platnost ručního přepočítávání pomocí Ústavního soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme