Odvolací soud na Floridě možná zhatí Goreovy naděje

Požadavek demokratů, aby justice nařídila volební komisi obvodu Miami-Dade obnovit ruční sčítání hlasů, ve kterém komise odmítla ve středu pokračovat, byl zamítnut. Výrok floridského odvolacího soudu může podle pozorovatelů znamenat konec volebního maratónu v USA a definitivní vítězství republikánského kandidáta George Bushe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Goreův tým již oznámil, že se bude soudní cestou dále snažit přimět volební komisi obvodu Miami-Dade, který má na Floridě nejvíce obyvatel, aby v ručním sčítání pokračovala.

Komise se rozhodla ukončit ruční přepočítávání a přijmout za oficiální konečné výsledky stav, který vyplynul ze strojového sčítání a započtení korespondenčních hlasů. A to s tím, že je „materiálně nemožné“ přepočítat ručně 654.000 hlasovacích lístků do neděle, jak doporučil floridský Nejvyšší soud.

Podle výsledků po strojovém sčítání, které byly oznámeny v sobotu, vítězí na Floridě Bush o 930 hlasů. Demokraté si však soudní cestou vymohli pokračování v ručním sčítání ve třech volebních okrscích a započítání zjištěných rozdílů do konečných výsledků. Bush se pokouší zrušit platnost ručního přepočítávání pomocí Ústavního soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme