Odvolána blokáda přechodu Wullowitz-Dolní Dvořiště

Rakouské úřady nepovolily nedělní blokády českých hranic, které chtěli zorganizovat odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín. Ti se dnes rozhodli, že namísto přechodu Wullowitz-Dolní Dvořiště zablokují příjezdovou silnici k němu. Hranice ale zůstane průjezdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí vídeňská zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu Marie Woodhamsová, odpůrci jihočeské elektrárny původně chtěli i přes vydaný zákaz zablokovat dva hraniční přechody. Nyní se ale rozhodli pro kompromis - nezablokují přímo hraniční přechod Wullowitz-Dolní Dvořiště, ale příjezdovou cestu k němu, tedy silnici B 310, a to ve vzdálenosti půl kilometru od hranice. Hraniční přechod tedy zůstane průjezdný, provoz kolem místa demonstrace bude veden po jiných místních komunikacích. Zatím nebylo rozhodnuto, jaký postup odpůrci temelínské elektrárny zvolí v případě hraničního přechodu Weigetschlag-Studánky. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí Josef Pühringer, demonstraci by zrušili pouze v případě, že by došlo k odvolání veřejného slyšení k Temelínu, které se má příští úterý konat ve Vídni, nebo kdyby bylo změněno na setkání expertů.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme