Odvolána blokáda přechodu Wullowitz-Dolní Dvořiště

Rakouské úřady nepovolily nedělní blokády českých hranic, které chtěli zorganizovat odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín. Ti se dnes rozhodli, že namísto přechodu Wullowitz-Dolní Dvořiště zablokují příjezdovou silnici k němu. Hranice ale zůstane průjezdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí vídeňská zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu Marie Woodhamsová, odpůrci jihočeské elektrárny původně chtěli i přes vydaný zákaz zablokovat dva hraniční přechody. Nyní se ale rozhodli pro kompromis - nezablokují přímo hraniční přechod Wullowitz-Dolní Dvořiště, ale příjezdovou cestu k němu, tedy silnici B 310, a to ve vzdálenosti půl kilometru od hranice. Hraniční přechod tedy zůstane průjezdný, provoz kolem místa demonstrace bude veden po jiných místních komunikacích. Zatím nebylo rozhodnuto, jaký postup odpůrci temelínské elektrárny zvolí v případě hraničního přechodu Weigetschlag-Studánky. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí Josef Pühringer, demonstraci by zrušili pouze v případě, že by došlo k odvolání veřejného slyšení k Temelínu, které se má příští úterý konat ve Vídni, nebo kdyby bylo změněno na setkání expertů.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme