Odvolaný moskevský starosta Lužkov chce zůstat v politice

Sesazený starosta Moskvy Jurij Lužkov chce dál aktivně působit v ruské politice. Lužkov to prohlásil v rozhovoru pro ruský časopis New Times, kde vůbec poprvé komentoval své odvolání. Prezident Dmitrij Medvěděv zbavil dlouholetého šéfa moskevského magistrátu postu v úterý kvůli ‚ztrátě důvěry‘.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Moskvy Jurij Lužkov

Starosta Moskvy Jurij Lužkov | Zdroj: ČTK

Jurij Lužkov v obšírném interview naznačil možnost zformování vlastního občanského hnutí, které by se opíralo o podporu seniorů a inteligence. Bývalý starosta kritizoval stav ruské společnosti, kterou podle jeho názoru svazují nedemokratické zákony.

Dodal ale, že neplánuje kandidovat v prezidentských volbách v roce 2012. Lužkov, který stál v čele moskevské radnice posledních 18 let, je jednou z nejvýznamnějších politických figur Ruska.

Vzápětí po svém odvolání opustil řady vládní prokremelské strany Jednotné Rusko. Jeho sesazení předcházely týdny tlaku a kampaně, ve které ruské televize odvysílaly několik materiálů poukazujících na skandály na radnici a podezření z korupce.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme