Odzvonilo průmyslové špionáži a jejím agentům?

Jejich často nebezpečnou a draze ceněnou práci mohou bez rizika nyní za ně dělat taxikáři. Vyplývá to alespoň z průzkumu, který tento týden zveřejnila v Düsseldorfu společnost Pointsec, zabývající se ochranou elektronických zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxi na letišti | Foto: Jan Rosenauer

Nejsnadnější přístup k utajovaným dokumentům, informacím a datům mají skutečně řidiči taxislužby. 900 zástupců jejich cechu v 9 velkých evropských městech dosvědčilo, že jejich zákazníci jsou neuvěřitelně zapomnětliví. Jen ve druhém pololetí minulého roku si v taxících zapomněli 30 000 osobních kapesních počítačů, 200 000 mobilů a 10 000 notebooků.

Všechna tato elektronika obsahuje většinou slabě nebo vůbec nechráněná tajná data, jejichž zneužití tak není vůbec složité. Škody mohou být obrovské, protože nejde jen o firemní agendu, ale v paměti jsou často přístupová hesla do firemní sítě.

Ani, když se zapomnětlivec znovu dostane ke svému majetku, nemůže si být jist, že v mezičase někdo data či hesla nezkopíroval a nezneužil. Nejroztržitější jsou zákazníci londýnských taxi, připadá na ně polovina notebooků, třetina mobilů poztrácených v devíti městech Evropy.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme