Oficiální výsledky - Bush vede nad Gorem o 300 hlasů

Republikánský prezidentský kandidát George Bush vede nad demokratem Albertem Gorem podle oficiálních výsledků o 300 hlasů. Uvedla to dnes v prohlášení floridská ministryně pro státní záležitosti Katherine Harrisová poté, co ministerstvo obdrželo úředně ověřené výsledky ze všech 67 volebních okrsků. Výsledky jsou předběžné, protože nezahrnují korespondenční hlasy, které mají dojít do páteční půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

okrsky, které chtějí pokračovat v přepočítávání hlasů, musejí do dnešní druhé hodiny odpolední místního času (20:00 SEČ) sdělit důvody svého počínání.

K ručnímu přepočítání všech hlasů odevzdaných minulé úterý v prezidentských volbách se připravuje okrsek Palm Beach. Vzorek hlasů chtějí ručně přepočítat také okrsky Volusia a Miami-Dade. Činí tak na naléhání demokratů, kteří si slibují, že zvrátí Bushův náskok. Republikáni naopak hodlají podat odvolání proti přepočítávání hlasů k odvolacímu soudu v Atlantě.

Ruční přepočítávání umožnil úterní výrok soudce, který zdůraznil, že ministerský úřad nesmí případné nové výsledky bez uvedení závažných důvodů pominout. Demokraté považují rozhodnutí soudu za pozitivní, ve skutečnosti se však nyní Bushův náskok stal již oficiálním a dodatečné údaje se budou do úředně vyhlášeného předběžného výsledku jen obtížně započítávat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme