Oheň na ostrově Brač se hasičům nepodařilo dostat pod kontrolu

Oheň na chorvatském ostrově Brač, který vypukl ve čtvrtek, se hasičům ani včera nepodařilo dostat pod kontrolu. Spálil přes čtyři tisíce hektarů keřů, borovic a olivovníků. Hasiči nebyli úspěšní také proto, že živel ve vyschlém porostu podporuje silný vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Postira, ostrov Brač | Foto: Veronika Malá

„Hasičům ztěžuje práci silný vítr, který dost často mění směr, takže požár se nepředvídatelně šíří různými směry. S plameny bojuje už přes 300 hasičů. Byly povolány doplňující síly z chorvatského vnitrozemí, nicméně se jim dosud nepodařilo úplně požár lokalizovat a uhasit,“ říká český konzul v Chorvatsku Pavel Bednář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Odpoledního Radiožurnálu byl český konzul v Chorvatsku Pavel Bednář.mp3

Na ostrov Brač už dorazily špičky župní politiky, jsou tam i zástupci chorvatského ministra turistiky, aby ukázali, že Brač je bezpečný, požár neohrožuje větší část ostrova a je možné se tam vypravit a strávit tam dovolenou.

„Já můžu potvrdit, že v typických destinacích jako je Bol a dalších jiných, kromě západní části ostrova, lze strávit dovolenou,“ dodává Bednář.

Adéla Havránková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme