Ohrožených lidskou obdobou BSE je prý mnohem více

Výzkumníci v nemocnici v západoanglickém Plymouthu zjistili, že zárodky lidského ekvivalentu šílenství krav, Creutzfeldt-Jacobovy choroby, má možná téměř čtyři tisíce Britů, mnohem více, než se odhadovalo dřív. Výsledky nejnovějšího výzkumu byly otištěny v britském žurnálu Patologie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mozek | Foto: Propsy Web Page

Výzkumníci v Plymouthu testovali přes dvanáct tisíc vzorků slepého střeva a mandlí - tři z nich vykázaly známky Creutzfeld Jacobovy choroby. Na základě přepočtu na celé obyvatelstvo výzkumníci odhadují, že zárodky choroby by mohlo mít tři tisíce osm set Britů.

Ve Spojeném královsví zemřelo na tuto chorobu 141 lidí od roku 1995, kdy se poprvé objevila. Nikdo neví přesně kolik lidí jsou nositeli choroby nebo kolik lidí zemře, protože vědci nevědí jak dlouhá je inkubační doba.

Nicméně nejnovější výzkum je zdrojem obav. V březnu vláda oznámila, že Britové, kteří dostali trasfuzi krve po roce 1980, nesmějí darovat krev. Toto opatření následovalo po zprávách, že jeden muž, který na Creutzfeldt-Jacobovu chorobu zemřel, byl možná nakažen při transfuzi.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme