Ohrožuje to zdraví lidí, kritizují inspektoři poměry na polských jatkách

Polský Nejvyšší kontrolní úřad kritizuje poměry na tamních jatkách v menších venkovských hospodářstvích. Veterinární kontroly nejsou podle inspektorů dostatečné. Úřad o tom informoval v nové zprávě, kterou dostal Senát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jatka, vepřové půlky (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, Thomas Bjørkan

Zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu se týká jen malých hospodářství, ne velkých masokombinátů, které vyrábějí a vyvážejí ve velkém mimo jiné i do České republiky a jsou pod standardním evropským dohledem.

„Ohrožuje to zdraví lidí,“ uvedl mimo jiné náměstek ředitele polského Nejvyššího kontrolního úřadu Mieczyslaw Luczak.

Výrazná kritika nedostatečné veterinární kontroly v masném průmyslu je přitom v rozporu s opakovanými prohlášeními polského ministerstva zemědělství. Resort si mimochodem před časem opět stěžoval na údajně diskriminační kontroly polských potravin v Česku.

Nejvíc potravin vyvážejí Poláci do Německa a Velké Británie, kde s nimi nemají úřady ani spotřebitelé žádné problémy. Česká republika je až třetím největším importérem polských potravin.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme