Ohrožuje to zdraví lidí, kritizují inspektoři poměry na polských jatkách

Polský Nejvyšší kontrolní úřad kritizuje poměry na tamních jatkách v menších venkovských hospodářstvích. Veterinární kontroly nejsou podle inspektorů dostatečné. Úřad o tom informoval v nové zprávě, kterou dostal Senát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jatka, vepřové půlky (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, Thomas Bjørkan

Zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu se týká jen malých hospodářství, ne velkých masokombinátů, které vyrábějí a vyvážejí ve velkém mimo jiné i do České republiky a jsou pod standardním evropským dohledem.

„Ohrožuje to zdraví lidí,“ uvedl mimo jiné náměstek ředitele polského Nejvyššího kontrolního úřadu Mieczyslaw Luczak.

Výrazná kritika nedostatečné veterinární kontroly v masném průmyslu je přitom v rozporu s opakovanými prohlášeními polského ministerstva zemědělství. Resort si mimochodem před časem opět stěžoval na údajně diskriminační kontroly polských potravin v Česku.

Nejvíc potravin vyvážejí Poláci do Německa a Velké Británie, kde s nimi nemají úřady ani spotřebitelé žádné problémy. Česká republika je až třetím největším importérem polských potravin.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme