Oklahoma uctila oběti bombového útoku

Přesně před deseti lety zaútočili teroristé na federální budovu v americkém Oklahoma City. Na místě tragédie se v úterý uskutečnil smuteční vzpomínkový ceremoniál, který měl připomenout zejména 168 obětí atentátu z roku 1995.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

památník obětí atentátu | Zdroj: ČTK

19. dubna 1995 přesně v 9 hodin a dvě minuty místního času, tedy právě před deseti lety nechal Timothy McWeigh explodovat zaparkovaný nákladní automobil před federální budovou v centru Oklahoma City. V roce 2001 byl hlavní viník Timothy McWeigh popraven, spoluviník Terry Nichols si odpykává doživotní trest vězení.

Vzpomínkový ceremoniál začal 168 vteřinami ticha věnovanými 168 obětem útoku, po kterých následovalo čtení jmen obětí. Poselství přečetly také děti, které před 10 lety na rozdíl od svých 19 kamarádů přežily explozi, která zasáhla školku ve zničení budově.

Příbuzní obětí a šesti set zraněných při atentátu se shodli na tom, že minulost už nemůže nic změnit, ale že vše, co dělají může změnit budoucnost, aby se svět stal lepším místem k životu.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme