Okolí Washingtonu paralyzoval sníh

Washington zažívá jednu z nejsilnějších sněhových bouří v historii. Východní pobřeží Spojených států v okolí hlavního města paralyzoval sníh. Sněhová bouře začala včera odpoledne, pokračuje a skončí pravděpodobně až dnes večer místního času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová bouře ve Washingtonu | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Nepohoda zasáhla hlavně dopravu. Mezinárodní Dullesovo letiště zrušilo na dnešek většinu letů, ale snaží se udržet aspoň jednu runway v provozu pro mezinárodní lety. Národní Reaganovo letiště zůstalo otevřené pro pasažéry, kteří na něm uvízli. Ale všechny dnešní lety jsou zrušené.

Městské autobusy přestaly jezdit v 9 hodin večer, metro přerušilo dopravu na všech povrchových tratích. To málo sněžných pluhů a posypových vozů, které Washington a přilehlé okresy mají k dispozici, nestačí odhrnovat už ani hlavní komunikace.

V obchodech chybí základní potraviny

Obyvatelé dbali varování úřadů a vzali obchody před začátkem bouře útokem. Na mnoha místech došly základní potraviny.

Souvisí to zřejmě i s tím, že se v neděli hraje finále národní ligy amerického fotbalu: Superbowl. Mnoho domácností se i kvůli tomu chtělo pořádně připravit. Není jisté, kdy se podaří obchody dozásobit.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme